פרטי המשרד
כל לקוח מוזמן ליצור קשר ולתאם פגישה אישית במשרדנו, בין אם באופן טלפוני ובין אם באמצעות טופס יצירת הקשר.

דברת יעקב משרד עורכי דין ונוטריון,

אחוזה 142, ״בית רון״, רעננה,

טל': 09-8859295
נייד: 054-397-5842

פקס: 072-241-9173

btn--partner-02
btn--partner-02
צור קשר
אימייל
נושא
הודעה

מומלץ במועד עריכת ה צוואה למנות מנהל עיזבון במסגרת ה צוואה, כאשר מנהל העיזבון בתחילה ירכז את כל נכסי ה עיזבון ואת כל חובות העיזבון, ישלם את כל חובות העיזבון וידאג לקיום הצוואה במלואה, ככתבה וכלשונה. מנהל העיזבון אף ידאג להעברה בפועל של כל הנכסים לידי היורשים כפי שפורט ב צוואה, בהנחה שפורט.
למעשה מנהל העיזבון הנו המוציא לפועל של ה צוואה, ומשכך על המצווה למנות לתפקיד זה אדם עליו הוא סומך בוודאות מוחלטת.
כאמור, תפקידו של מנהל העיזבון הוא להיכנס לנעליו של המוריש ולפעול לטובתו של ה עיזבון כאשר הוא מחויב לשמור על ניטרליות ואינו יכול לייצג אחד מהיורשים או לנקוט עמדה לטובת אחד מהיורשים או הנושים.
מעל לכל מובהר כי בסיס ה צוואה מסתכם בהוראות המנוסחות באופן ראוי וחד משמעי ושאינו מתיר יותר מפרשנות אחת ויחידה ל צוואה אשר משקפת את רצונו האחרון והאמיתי של המצווה.
הצורך במנהל עיזבון מתגבר כאשר ישנם חובות ל עיזבון או כאשר הליכי ה ירושה מתעכבים בגין קיומם של הליכי התנגדות שונים. בדרך כלל, בית המשפט לענייני משפחה או ה רשם לענייני ירושה ימנה את מנהל העיזבון, כאשר כל המעוניין בדבר יכול לבקש מינוי שכזה.
כאשר ישנה הסכמה מצד היורשים לעניין מינוי מנהל העיזבון מוגשת בקשה ל רשם לענייני ירושה ואז ל בית המשפט הסמכות לקבוע את זהותו של מנהל העיזבון.

בדרך כלל, מחויב מנהל העיזבון לפתוח חשבון בנק נפרד לצורך ניהול ה עיזבון ולנהל רישום ומעקב בדבר ההכנסות וההוצאות מכספי העיזבון.
בין תפקידיו של מנהל העיזבון, ניתן למנות, הזמנה בהודעה פומבית בעיתון לנושי ה עיזבון להגיש תביעותיהם בכתב בתוך תקופה שלא תפחת מ – 3 חודשים ממועד הפרסום.
מנהל העיזבון ידאג תחילה לסלק את כל החובות של המוריש וככל שאין כסף נזיל ב עיזבון, רשאי המנהל לממש חלק מנכסי ה עיזבון על מנת לממן את פירעון החובות. כמו כן, המנהל מחויב להציע את הנכסים ליורשים במידה וברצונם לרכוש אותם, אולם מחויב הוא להציעם במחיר השוק.

מנהל העיזבון מונע מסדר עדיפויות שעליו לקיים:

  • לשלם הוצאות הנדרשות ל לוויה, קבורה והקמת מצבה למוריש.
  • לשלם הוצאות הפקת צו ירושה או צו קיום צוואה.
  • לשלם עבור הוצאות ניהול ה עיזבון לרבות שכ"ט מנהל העיזבון.
  • סילוק חובות ה עיזבון.
  • חלוקה בין היורשים בהתאם ל צו קיום צוואה במידה וקיימת צוואה.
יש להבחין בין מנהל עיזבון קבוע לזמני:
מנהל עיזבון זמני:
  • ממונה לכל היותר לתקופה של 6 חודשים.
  • מוסמך לשמור על ה עיזבון ולכנס אותו.
מנהל עיזבון קבוע:
  • ימונה לתקופה של שנתיים.
  • מוסמך לממש את ה עיזבון ולחלקו בין היורשים.
האפוטרופוס הכללי הנו הגוף אשר מפקח על אופן ניהול הרכוש והכספים על ידי מנהל העיזבון על פי חוק הירושה, בכל הקשור לטיפולו בענייני כספים ורכוש ה עיזבון.
במסגרת הזו מקבל האפוטרופוס הכללי דיווחים, אשר נקראים "פרטה", ממנהלי ה עיזבון על הרכוש והכספים שבניהולם, כאשר האפוטרופוס הכללי בודק את הדיווחים שמגישים מנהלי העיזבון כאשר האפוטרופוס מפקח על פעילותם.

האמור לעיל אינו מהווה חו"ד משפטית ואינו תחליף לייעוץ משפטי.
ליווי משפטי צמוד בעסקאות נדל"ן יכול לחסוך לרוכש בהוצאות רבות ובזמן יקר.
 
הרשמה לניוזלטר

הרשם לקבלת טיפים נוספים בתחום הנדל"ן

דברת יעקב משרד עורכי דין ונוטריון


האם ברצונך לקבל HTML

נציגות בחו"ל
branch