פרטי המשרד
כל לקוח מוזמן ליצור קשר ולתאם פגישה אישית במשרדנו, בין אם באופן טלפוני ובין אם באמצעות טופס יצירת הקשר.

דברת יעקב משרד עורכי דין ונוטריון,

אחוזה 142, ״בית רון״, רעננה,

טל': 09-8859295
נייד: 054-397-5842

פקס: 072-241-9173

btn--partner-02
btn--partner-02
צור קשר
אימייל
נושא
הודעה
האם ביטול מס שבח על דירות להשקעה אכן ימנע מצב של בועת נדל"ן במדינת ישראל?
אגף התקציבים בראשותו של אודי ניסן במשרד האוצר שוקל את אפשרות ביטול הפטור ממס שבח לדירה להשקעה היינו, דירה שנייה ויותר.
התוכנית עדיין בשלביה המוקדמים היות וטרם התגבשה לכדי החלטת שר, ובמידה ותאושר על ידי שר האוצר וראש הממשלה, יבוטל הפטור ממס שבח על דירות להשקעה החל מינואר 2011.
בהתאם לתוכנית הפטור המדובר לא יהיה רטרואקטיבי – קרי, הרווח שנצבר עד ינואר 2011 יהיה פטור ממס והמס יחול רק על הרווח שנצבר החל מינואר 2011.  

למעשה, מהלך זה נועד בכדי למתן את עליית המחירים המתמדת בשוק הנדל"ן בארץ, המתוארת כבועת נדל"ן העומדת להתפוצץ, שכן בתנאים הנוכחיים היווה שוק הנדל"ן אפיק השקעה מועדף על משקיעים רבים היות והנו סולידי ומניב ולאו דווקא מיועד לאיילי ההון בלבד אלא גם למשקיעים מהמעמד הבינוני.
בהתאם לחוק כיום, מכירת דירה אכן מחייבת את המוכר בתשלום מס על רווחיו כאשר גובה המס  עומד על כ- 20% בגין הרווח הריאלי, בדומה למס רווח הון שנגבה מהמשקיעים בבורסה, יחד עם זאת, בפועל, דירות פרטיות בישראל נהפכו לנכס פטור ממס היות וישנם מגוון פטורים אשר מאפשרים לרוב הציבור להימנע מתשלום המס.
באגף התקציבים צופים כי ביטול הפטור ממס שבח יגדיל את השוויון, יקטין פערים באוכלוסיה, ואף יקטין את הביקושים הספקולטיביים לנדל"ן מצד המשקיעים, וכך גרום לייצוב מחירי הדירות במדינה.
ישנם טעמים רבים שגורמים לרבים להתנגד לתוכנית, כאשר בראש ובראשונה סבורים הם כי הטלת המס לא בהכרח תוביל לירידת מחירים, וכי ישנה גישה הסבורה שביטול הפטור ממס יגרור לדרישת תשואה גבוהה יותר על ההשכרה – דהיינו להעלאת דמי השכירות.

האמור לעיל אינו מהווה חו"ד משפטית ואינו תחליף לייעוץ משפטי.
מעבר לכל האמור לעיל, ואף אם תותקן החקיקה, הניסיון מלמד שתכנון מס מוקדם ונכון,  באמצעות ליווי משפטי מקצועי, יאפשרו גם בעתיד למכור דירות בפטור ממס
.
 
הרשמה לניוזלטר

הרשם לקבלת טיפים נוספים בתחום הנדל"ן

דברת יעקב משרד עורכי דין ונוטריון


האם ברצונך לקבל HTML

נציגות בחו"ל
branch